facebook
×
mielno
MIELNO.COM – Internetowy Informator
Powrót

Aktualności Wakacyjna podróż z krokodylkiem Tirkiem

13.07.2023

„Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” zaprasza na rodzinny piknik w Mielnie, który odbędzie się już 13 sierpnia na parkingu przy estakadzie, przy ul. Lechitów. Będą gry i zabawy edukacyjne, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz sprzęt kontrolny Inspekcji Transportu Drogowego.

Mielno finałowym przystankiem w „Wakacyjnej podróży z Krokodylkiem Tirkiem”

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zaprasza 13 sierpnia do Mielna na parking przy estakadzie, przy ul. Lechitów na piknik rodzinny. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji: mobilne miasteczko ruchu drogowego, dmuchańce, gry i konkursy z edukacyjno-odblaskowymi nagrodami, malowanie buziek oraz prezentację sprzętu kontrolnego Inspekcji Transportu Drogowego.

Mielno to finałowy przystanek w wakacyjnej podróży. Wcześniej „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” odwiedziła Kraków oraz Zakopane.

Kierunek bezpieczeństwo w grze miejskiej

W Mielnie na uczestników będą czekały 4 stoiska dydaktyczne, a na nich wyjątkowe atrakcje – waga przeciążeń hamowania, tor „dziwacznych” rowerów, odblaskownia i refleksomierz. Każde stoisko topunkt w grze miejskiej – „Wakacyjna podróż z Krokodylkiem Tirkiem”. Na stoiskach, prowadzonych przez doświadczonych animatorów, będzie można zdobyć np. Odznakę Pieszego, Rowerzysty czy Kierowcy. Przy wejściu na teren imprezy uczestnicy otrzymają drużynową kartę gry (bilet), na której będą zaznaczać wykonane zadania. Na uczestników gry czekają atrakcyjne nagrody, w tym związane z bezpieczeństwem na drogach.

Nowoczesny sprzęt kontrolny ITD

Podczas pikniku zostanie zaprezentowany też najnowszy sprzęt kontrolny Inspekcji Transportu Drogowego, w tym nowoczesny furgon wyposażony m.in. w testery diagnostyczne, dymomierze, sonometry i wagi samochodowe.

Nowa odsłona projektu „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”

„Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” to ogólnopolski projekt informacyjno-edukacyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i klas 1-3 szkoły podstawowej oraz ich rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Postać Krokodylka Tirka, który jest głównym bohaterem projektu, uczy najmłodszych bezpiecznego zachowania na drodze i w jej pobliżu, w trakcie podróży autokarem, na wycieczce rowerowej, czy na przejażdżce hulajnogą. W ramach projektu, zaplanowano przeprowadzenie 250 lekcji w szkołach i przedszkolach, w których udział weźmie ponad 15 tys. uczniów. Kolejnych kilka tysięcy dzieci, ale też i ich opiekunów, będzie miało szansę poznać Tirka i jego przyjaciół oraz zasady brd, którymi kierują się bohaterowie projektu, w trakcie rodzinnych pikników w Krakowie, Zakopanem i Mielnie.

Źródło: www.mielno.pl