facebook
×
mielno mielno mielno
MIELNO.COM – Internetowy Informator
B1-tukan
B2-royal park

Pogoda

Temperatura: °C Opady: mm Prędkość wiatru: km/h Wilgotność powietrza: % Kierunek wiatru: ° Zachmurzenie: % Ciśnienie atmosferyczne: mb Widoczność: km

  Mielno miejscowość i okolice

  Mielno stanowi dużą wieś w północno-zachodniej Polsce, na obszarze powiatu koszalińskiego. Jest siedzibą gminy. Mielno wraz z sąsiadującym Unieściem stanowi jeden z popularniejszych kompleksów wypoczynkowo-rekracyjnych tej części wybrzeża Bałtyku.

  Gmina usytuowana jest w środkowej części wybrzeża Morza Bałtyckiego na pobrzeżu Słowińskim,  6 km na północ od Koszalina. Na północy jej granicę  tworzy brzeg Morza Bałtyckiego -  długość 25 km. Miejscowości sąsiadujące z Mielnem to: Unieście 2 km, Mielenko 3 km, Chłopy 5 km, Sarbinowo 7 km, Gąski 10 km. Ponadto niewielki dystans dzielący Mielno i Unieście dawno się zatarł, co spowodowało, że te dwie miejscowości połączyły się w jeden z wielu kompleksów wypoczynkowo-rekreacyjnych polskiego wybrzeża.

  Mieszkańcy Mielna utrzymują się głównie z turystyki.  Pierwsi letnicy spragnieni morskich kąpieli pojawili się w Mielnie w połowie XIX wieku. W rok 1897 miejscowość odwiedziło ponad 500 osób. Kolejne lata to już stały wzrost liczby turystów. Ten okres stanowił przełom, bowiem Mielno stało się od tej chwili elegancką miejscowością wypoczynkową. Świadectwem tego okresu są pensjonaty z końca XIX wieku i z początku XX wieku, które zachowały się w swej świetności do dziś. Budowle można zobaczyć przy ulicach 1 Maja, Kościuszki, Chrobrego. Gmina Mielno oferuje szereg miejsc noclegowych zróżnicowanych pod kątem standardu i cen. Słynie również  z bogatej oferty rozrywkowej - w sezonie czynna jest duża ilość klubów, pubów, dyskotek, ponadto odbywają się liczne koncerty na świeżym powietrzu. Zimą entuzjaści zimnych kąpieli zjeżdżają do Mielna na coroczny Zlot Morsów.   

  Galeria